2016 ALES Sonbahar Dönemi Sınava Giriş Belgeleri Yayımlandı Mı? Tıkla Al!

2016 ALES Sınavı sonbahar dönemi sınava giriş belgeleri yayımlandı mı? Sınava giriş belgeleri nereden alınmaktadır? ALES sonbahar dönemi sınava giriş belgeleri nasıl ve hangi bilgiler ile alınmaktadır? Sınava girecek adayların yanlarında, sınava giriş belgelerini getirmeleri zorunludur.

osym

2016-ALES (Sonbahar Dönemi): Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

18 Aralık 2016 tarihinde saat 09:30’da uygulanacak olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına (2016-ALES Sonbahar Dönemi) başvuruda bulunan adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemi tamamlanmış olup adaylar,   sınava girecekleri yer  bilgisini  gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir.

Adayların bilgisine saygıyla sunulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

Temel Kurallar

ALES Nedir?

Yüksek lisans başvuruları için girilen bir sınav olarak bilinen ALES, Yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan veya öğretim elemanı dışındaki kadrolardan naklen atanabilmek için ve doktora eğitimi için girilmesi gereken bir sınavdır.

ALES’in açılımı Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’dır.

 

Yorum yapın