2016 DGS Başvuru Tarihleri

2016 DGS Başvuru tarihleri ne zaman bitiyor?

DGS Başvuruları ne zaman yapılacak? İşte tüm detaylar yazımızın devamında yer almaktadır.

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) başvuruları, 13 Haziran 2016 kadar yapılacak. Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Önlisans Programları mezunlarının, Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı,31 Temmuz 2016’da gerçekleştirilecek. Sınava başvurma işlemleri, 31 Mayıs – 13 Haziran 2016 tarihleri arasında yapılmış olması gerekiyor.

2016_DGS_başvuru_tarihleri

Sınava, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programlarından mezun olanlar ile son sınıfta olup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabilecek.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan fakat bir mesleğe hazırlayan ön lisans programlarından mezun olanlar ve aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilenler de sınava başvurabilecek.

İlahiyat Lisans Tamamlama Programlarına (İLİTAM) yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi olarak yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGS’ye girmeleri zorunlu olacak.

Adaylar, DGS kılavuzu ile aday başvuru formuna başvuru süresi içinde ÖSYM’nin(http://www.osym.gov.tr) internet adresinden ulaşabilecek. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacak.

DGS Başvuru bilgileri için lütfen tıklayınız.
DGS Başvuru işleminizi yapmak istiyorsanız lütfen tıklayınız.

Yorum yapın