2016 EYDS Sınavları Hangi İllerde Yapılacak?

2016 EYDS Sınavları hangi illerde yapılacaktır? İller ve eyds ile ilgili bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır. Ayrıntılar aşağıda.

E-YDS 3 büyükşehirde yapılacak.Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında uygulanacaktır.

eyds_sınav_yapılan_iller

6114 sayılı Kanun’un 3. Maddesi 2. Fıkrasının (a) bendinin verdiği yetki ile 2014 yılında Merkezimiz tarafından bilgisayar üzerinde (elektronik sınav) uygulanmaya başlanan ve 2016 yılında da devam edecek olan e-YDS’lerin sınav ve başvuru tarihleri ÖSYM’nin internet adresinden yayımlanmıştır.

e-YDS’ye katılmak isteyen bir aday, bir takvim yılı içerisinde (12 ay) aynı dilden sadece bir kez sınava girmek için sınav ücreti ödeyebilir. e-YDS’ye katılmak amacıyla sınav ücreti ödeyen bir adayın, sınava katılsın veya katılmasın ödeme tarihinden itibaren bir takvim yılı (12 ay) boyunca yeniden sınav ücreti ödemesi sistem tarafından engellenecektir.

Sınava katılmak isteyen adaylar sınav ücretini, sınava başvuru tarihleri içinde ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi/banka kartı ile yatıracaklardır. Sınav ücreti ödeme işlemi, ilgili e-YDS’nin başvuru tarihinin ilk günü saat 14.00’te başlayacak, kontenjan dolduğunda sona erecektir. Kontenjan dolmadığı takdirdesınav ücreti ödeme işlemi, ilgili e-YDS’nin başvuru tarihinin son günü saat 17.00’de sona erecektir.

Yorum yapın