OSYMAİS 2016 İSG 2.Dönem Sınavı Hakkında Bilgiler

osymais_2016_isg_2._dönem_sınav_Hakkında_ Detaylı_bilgiler

2016 İSG 2.Dönem sınavı hakkında detaylı ve önemli bilgiler yazımızda yer almaktadır. Bir çok sorunun cevabını yazımızda bulabilir, kafanızdaki soru işaretlerini silebilir böylece gönül rahatlığı ile sınava girebilirsiniz.

2016 İSG 2.Dönem sınavının hangi tarihte yapılacağı, sınavın saat kaçta başlayacağı ve kaç dakika süreceğinin bilgisinin yanında sınavın kaç ayrı sertifika alnında yapıldığı konularına da değindik.

Ayrıca sınavın telif haklarıyla ilgili önemli bilgilere de yer vererek, değinilmemiş nokta bırakmamaya çalıştık.

2016-İSG Aralık Dönemi Sınavı, 3 Aralık 2016 tarihinde yapılacak,başvurular ise 11-20 Ekim 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır.

2016 İSG 2.Dönem sınavı, saat 09.30’da başlayacak ve 75 dakika sürecektir.Sınav, 4 ayrı sertifika alanında yapılacaktır:

Sınavda adaylara, 4 ayrı sertifika alanında çoktan seçmeli sorulardan oluşan bir test uygulanacaktır. Her testte 50 soru yer alacaktır. Aynı tarih ve saatte 4 sertifika alanında yapılacak sınavlarda soru içerikleri farklı olabilecektir. Testler içinde ortak sorular da yer alabilecektir.

  1. – İş Yeri Hekimliği Testi
  2. – C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi
  3. – B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı Testi
  4. – A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı
  •  İşyeri hekimliği grubuna sorulacak konular ile soru yüzdeliklerini Buradan indirebilirsiniz.

Sınavda uygulanacak soruların telif hakları ÖSYM’ye aittir. Sorular, ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından yayımlanmasına karar verilenler hariç, hiçbir kişi veya kuruma verilmez. Sorular, basılı ya da İnternetortamında yayınlanmayacaktır. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan, hangi amaçla olursa olsun, tamamının veya bir kısmının kopya edilmesi, fotoğraflarının çekilmesi, herhangi bir yolla çoğaltılması, kullanılması ya da yayınlanması yasaktır. Aksi yönde fiillere karşı, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu gereğince kanuni yollara başvurulacaktır. Sınava giren adaylar, bu durumu kabul etmiş sayılırlar.

Adaylar testteki soruların cevaplarını optik okumaya elverişli cevap kâğıtlarına işaretleyecekler, cevap kâğıtları ÖSYM’de optik okuyucu ile okunacak ve bilgisayar ortamında değerlendirilecektir.

Yorum yapın