2016 LYS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2016 LYS sınavları geride kaldı. Peki LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Hangi tarihte açıklanacak? LYS sonuçları nereden öğrenilecek? Sorularınızın cevapları hemen aşağıda yer almaktadır. Ayrıca sonuçları öğrenebileceğiniz linkte yazımızın içinde verilmiştir.

ösym_lys_sonuçlar

1 Milyon 73 bin öğrencinin üniversiteli olmak için büyük çaba gösterdiği LYS sınav sonuçları 18 Temmuz Pazartesi günü ÖSYM’nin resmi internet sitesi sonuc.osym.gov.tr adresinden adayların erişimine açılacak.  LYS tercih dönemi 26 Temmuz-2 Ağustos arasında gerçekleşecek. ÖSYM, 2016-ÖSYS adaylarının diploma notu bilgilerinin e-Okul’dan  edinilmesi, adaylar tarafından kontrolü ve okul işlemleri sisteminin açılmasına  ilişkin duyuru yayımladı.

LYS SINAV SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YS TERCİH KILAVUZU 27 HAZİRAN’DA AÇIKLANACAK

2017 ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu 27 Haziran’da açıklanacak. Üniversite Tercih Merkezi Direktörü ve Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyet Temsilcisi Burak Kılanç, “Adaylar 27 Haziran’dan itibaren bu sene tercih edebilecekleri tüm önlisans, lisans ve özel yetenekle öğrenci alan programların hepsini görebilecekler”

Yorum yapın