2016 ÖSYM LYS-3 EDEBİYAT-COĞRAFYA SINAVA GİRİŞ BELGESİ

ösym_ösys_lys3_sınava_giriş_belgesi

2016 ÖSYM LYS-3 Edebiyat-Coğrafya sınava giriş belgesi alabilmek için yazımızın devamını okuyunuz.

LYS-3 Edebiyat-Coğrafya sınava giriş belgesi nasıl ve nereden alınır?

LYS-3 Edebiyat Coğrafya sınava giriş belgesi almak için hangi bilgiler gereklidir?

LYS-3 Edebiyat-Coğrafya sınava giriş belgesinin yanında başka ne gerekmektedir?

yukarıdaki sorularınız hatta daha fazlasının cevaplarını bulabilmek için yazımızın devamını okuyunuz. Bunların yanında sınava giriş belgesi alabileceğiniz sitenin linkini de sizler için paylaşıyoruz. Sınava girecek adayları yazımızı dikkatlice okumasında fayda vardır.

ÖSYM’nin ilk olarak uyguladığı baraj niteliğindeki YGS’de başarılı olan adaylar Lisans Yerleştirme sınavına girmeye hak kazanmış oluyorlar.2016 LYS Sınav giriş yerinizi öğrenmek için (http://ais.osym.gov.tr) adresine T.C kimlik numaranız ile giriş yapıp sınav giriş kağıdınızın çıktısını alabilirsiniz.

Ayrıca adayların adreslerine belge gönderilmeyecek. Adayların, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini, başvuru yaptıkları her LYS için ayrı ayrı, T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleriyle beraber ilgili tarihlerde ÖSYM’nin(https://ais.osym.gov.tr) internet adresinden edinebilecek.

Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına özen göstermelidir. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını ilgili LYS’de yanlarında bulundurmak zorundadır. İlgili LYS’ye ait Sınava Giriş Belgesini (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Sınava Giriş Belgesi sadece üzerinde belirtilen LYS için geçerli olacaktır. Bir LYS için düzenlenen belge diğer LYS’ler için kullanılamayacaktır

Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret bulunmaması gerektiği, kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az bir saat önce hazır bulunmalarının zorunlu olduğu bildirildi.

“Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmi belge, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilir. Bunların dışındaki, sürücü belgesi, meslek kimlik kartları vb. diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli belgeler sayılmayacaktır.”

Lys 3 (26 Haziran 2016): Sınav süresi 120 dakikadır. Soru adedi 80 tanedir. Dersler: Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya.

2016 LYS-3 Edebiyat-Coğrafya Sınav Giriş Belgesi Almak için Tıklayınız

Yorum yapın