2016 STS Diş Hekimliği Sonbahar Dönemi Başvuru Kılavuzu

 

2016-ösym-sts-diş- hekimliği-başvuru-kılavuzu2016 STS Diş Hekimliği Sonbahar Dönemi başvuru kılavuzuna ulaşabilmek için yazımızın devamını okuyunuz. Sts Diş hekmiliği son bahar dönemi başvuru kılavuzu linki ve sonbahar dönemi başvuru işlemlerini yapacağınız sayfaya aşağıda paylaştığımız linklerden ulaşabilir işlemlerinizi  yapabilirsiniz. Yazımızda linkleri de direk vererek siz değerli takipçilerimizin işini kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla yapılmıştır. Ayrıca linklerden sonra sınav tarihini de yazımızın hemen devamında paylaştık.

Sts Diş hekimliği sınavı hakkında ayrıntılı bilgiler almak, kafanızdaki soru işaretlerini gidermek ya da ösym nin yaptığı diğer tüm sınavlar hakkında bilgi alıp kafanızı kurcalayan sorulara yanıt aramak için bizi takip etmeyi bırakmayın.

Sitemizin ana sayfası www.osymais.com tıklayarak en ayrıntılı ve en önemli bilgilere ulaşabilirsiniz.

2016-STS Diş Hekimliği Son Bahar Dönemi Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2016-STS Diş Hekimliği Son Bahar Dönemi Başvuru İşlemleri için Tıklayınız

Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış ön lisans, lisans ve yüksek lisans diplomalarının denklik işlemlerinde uyulacak usul ve esasları belirleyen “Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği” ile Yükseköğretim Genel Kurulu’nun 01.03.2013 tarihli kararı uyarınca yapılacak Seviye Tespit Sınavı (STS 2016), Merkezimiz tarafından Diş Hekimliği alanında başvuran adaylar için  20 Eylül 2016 tarihinde yapılacaktır.

Sınava başvurmak isteyen adaylar, bu sınavlara ait Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru tarihleri içinde ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) İnternet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı yapılmayacaktır. Kılavuzlarda; başvuru, sınav, değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların ilgili kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2016 STS Diş Hekimliği Sonbahar Dönemi Başvuru Kılavuzu” üzerine bir yorum

  1. Sts diş hekimliği Sınavı’nda temel bilimler+klinik bilimlerden mi sorulacak, yoksa sadece klinik bilimler mi? Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?

Yorum yapın