2016 STS Diş Hekimliği Sonbahar Dönemi Başvuru ve Sınav Tarihi

2016-ösym-sts-diş- hekimliği-başvuru-sınav-tarihi

2016 STS Diş hekimliği son bahar dönemi sınav tarihi sitemizde siz değerli okurlarımızla buluşturuyoruz. Sts diş hekimliği son bahar sınavı hangi tarihte yapılacak ? Sts diş hekimliği sınav başvuruları hangi tarihte olacak ? gibi kafanızı kurcalayan soruların cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz.  Sts Diş hekimliği sınavı hakkında kafanıza takılan diğer soruların cevaplarını, ya da Ösym’nin yaptığı diğer tüm sınavlar ve önemli duyurular hakkındaki bilgileri bizde bulabilirsiniz.

Bizi takip etmek için;  www.osymais.com tıklayarak ana sayfamıza ulaşmış olacaksınız. Böylece bir çok önemle okunması gereken yazıyı okuma fırsatını yakalayacaksınız.

Yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından alınmış ön lisans, lisans ve yüksek lisans diplomalarının denklik işlemlerinde uyulacak usul ve esasları belirleyen “Yurtdışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği” ile Yükseköğretim Genel Kurulu’nun kararı uyarınca Merkezimiz tarafından Diş Hekimliği alanında yapılacak Seviye Tespit Sınavı (STS), 20 Eylül 2016 tarihinde yapılacaktır.

Adayların sınava başvuruları, 3-15 Ağustos 2016 tarihleri arasında olacaktır. Adaylar, başvuru işlemini yaptıktan sonra süresi içinde sınav ücretini ödeyerek başvurularını tamamlayacaklardır.

Sınava başvurmak isteyen adaylar, bu sınavlara ait Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna başvuru tarihleri içinde ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) İnternet adresinden ulaşabilirler. Kılavuz dağıtımı yapılmayacaktır. Kılavuzlarda; başvuru, sınav, değerlendirme ile ilgili ayrıntılı bilgiler yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların ilgili kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Yorum yapın