2017 EKPSS Başvuru Tarihi Ne Zaman?

2017 EKPSS başvuru tarihi ne zaman? 2017 EKPSS sınavına girecek adaylar yazımızın devamından sınavın başvuru tarihinin ne zaman başlayacağı bilgisine ulaşabilir. Ayrıca başvuru işlemlerinizi yapabileceğiniz linkte yazımızın devamında bulunmaktadır.

 

Engelli memur adaylarının merakla beklediği Nisan 2017 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) sınav ve başvuru tarihlerine ilişkin ilk bilgi Bakanlıktan geldi.

Açıklanan bilgilere göre; 2018 EKPSS Nisan ayında yapılacak, Başvurular ise Şubat’ta başlayıp Mart 2018’de sona erecek.

İşte Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan o açıklama;

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ” Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS/2017) Ölçme ,Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM) tarafından Nisan 2017 tarihinde 81 il merkezinde yapılacak. Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi Şubat 2017 tarihinde başlayacak.Mart 2017 tarihinde sona erecektir. Adaylar ÖSYM’nin internet sitesinden (http://www.osym.gov.tr) başvuru sürecini takip edebilirler.” ifadelerine yer verildi.

2017 EKPSS Başvuru Kılavuzu İndirmek için Tıklayınız

2018 EKPSS Başvuru İşlemleri için Tıklayınız

2017 EKPSS Başvuru Tarihi Ne Zaman?” üzerine 16 yorum

  • Semra Hanım Merhabalar.
   2 Yılda bir EKPSS yapılıyor ama 2018 de geldi Semra Hanım Size tek Önerim Ders çalışın ki Güzel bir Puan alıp atanasınız inşa Allah (c.c.).

 1. neden sadece lise mezunlarına sınav yapılıyor neden devlet biz engellileri lise yada orta okul ilk okul diye ayırıyor ben ayrımcılığı cahiller yapar diye bilirken halimize yazık kimseler duymuyor sesimizi

  • merhaba benim %80 engelli raporum var daha önce hiç sınava girmedim acaba diğer sınava girsem bi yere yerleşe bilir miyim?

 2. Selamun Aleykum Arkadaşlar.
  2017 Yılında 2016 Yılında yapılmış olan EKPSS puanına binaen atama yapılacak yani 2 Yılda bir EKPSS yapılıyor ama 2016 Yılında almış olduğunuz puan 2 Yıl geçerli olacak ! şöyle ki daha önce Adam yerine bile konmuyorduk ama çok Şükür artık TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ Bizi de sayıyor ! Sabredin Arkadaşlar Zaman Su gibi akıyor gerçekten gelmez dediğiniz zaman bir bakmışsınız yanıbaşınızda hemen!..
  Allah (c.c.) Yar ve Yardımcınız Olsun Rasulullah (s.a.v.)’in Şefaatiyle inşa Allah (c.c.).

 3. SELAMLAR!!! Benim raporum %69 ilkokulu mezunu’yum 3 yıldır sınav yapmadım seçme kurallar yapıyorlar yoksa sınav’mı olacak 2017

 4. Geri izleme: EKPSS NE ZAMAN? EKPSS’YE NASIL BAŞVURULUR? | kpsstakip.net
 5. MERHABALAR
  Ben Tunç Alp 23 Yaşındayım
  51% Raporum Var
  Skalyoz Ameliyatı Geçirdim 8saat Kapalı Ameliyat Geçirdim ZOR DÖNEMLER GEÇİRDİM Allah Şükür Toparlandım Ortapedik Rahatsızlığım Var Raporu alırken Psikatri’ye 25% verdi
  Ben E-Kpss Sınavın’a Zihinsel Olarak Mı Gireceğim Hangi Kategoriy’e Gireceğim
  E-Kpss İlk Defa Giriyorum
  E-Kpss Hangi Kitapları Tercih Ediyorsunuz
  E-Kpss Tercihler nasıl Olacak
  Soruları Nasıl Buluyorsunuz

Yorum yapın