2017 EKPSS Başvurusu Yapmak İçin Tıkla!

2017 EKPSS başvuru işlemi nasıl yapılır? 2017 EKPSS başvuru işlemi nereden yapılacaktır? 2017 EKPSS başvuru işleminizi nasıl yapacağınız hakkında detaylı bilgi yazımızın devamında yer almaktadır. Ayrıca başvuru işleminizi yapabileceğiniz sayfanın linkini de yazımızın devamında sizler için paylaşacağız.

osym_ekpss

EKPSS/kuraya; 07/02/2014 tarihli ve 28906 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik” hükümlerine uygun en az %40 ve üzerinde engelli olanlar başvurabileceklerdir. Sağlık kurulu raporlarında %40’tan daha az engelli olduğu belirtilen adaylar EKPSS ve kuraya başvuramazlar.

2016-EKPSS’ye başvurarak sınava giren adaylar, 2016-Kuraya başvuramazlar. 2016- EKPSS’ye başvurarak sınava giren adayların 2016-Kuraya başvuruları sistem tarafından engellenecektir. Adayların bu duruma dikkat ederek 2016-EKPSS’ye başvurmaları gerekmektedir.

Kuraya başvuran adaylar sınava girmeyecek ancak, EKPSS sonuçları açıklandıktan sonra ilan edilecek Tercih Kılavuzuna göre tercihleri doğrultusunda yapılacak yerleştirme işlemine tabi tutulacaktır. Kura yöntemiyle yerleşmek isteyen adayların kayıtları her bir dönem için (EKPSS’nin geçerlilik süresine bağlı olarak) sadece bir kez alınacaktır. Dönem içerisinde gerçekleştirilecek yerleştirme işlemlerine ancak, başvuruları kayıt altına alınan adaylar başvurabileceklerdir.

ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminde geçerli fotoğrafı (*) olan ve eğitim bilgileri ile EKPSS/KURA için gereken engel grubu bilgisinde değişiklik bulunmayanlar, başvurularını ÖSYM’nin http://www.ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapabileceklerdir.

2017 EKPSS Başvurunuzu Yapmak İçin Tıklayın!