2017 EYDS-1 Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

2017 EYDS-1 sınavının başvuruları ne zaman başlıyor? 2017 EYDS-1 Sınavının başvuru tarihi ne? 2017 EYDS-1 sınavının başvuru tarihi, sınavın ne kadar süreceği, ödeme işlemleri ve sınavın kontenjanları hakkında önemli ve ayrıntılı bilgiler yazımızın devamında yer almaktadır.

osym

ÖSYM’nin İngilizce sınavı olarak bilinen YDS elektronik ortamda yapılabilmektedir. e-YDS olarak adlandırılan bu sınavın başvuru tarihi ne zamandır? Sınav tarihi nedir?

02.01.2017 -12.01.2017 tarihleri arasında başvurular alınacaktır!

Konunun detayları yazımızda.

ÖSYM’nin yaptığı e-YDS 2017/1 İngilizce alanında, 23 Ocak 2017 tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında yapılacaktır. Sınava başvurular,7-11 Ocak 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınav, saat 14.00’te başlayacak ve sınav 2,5 saat (150 dakika) sürecektir.

2014 yılında Merkezimiz tarafından bilgisayar üzerinde (elektronik sınav) uygulanmaya başlanan ve 2017 yılında da devam edecek olan e-YDS’lerin sınav ve başvuru tarihleri ÖSYM’nin internet sitesinde yayımlanmıştır.

Sınava katılmak isteyen adaylar sınav ücretini, sınava başvuru tarihleri içinde ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi/banka kartı ile yatıracaklardır.Sınav ücreti ödeme işlemi, ilgili e-YDS’nin başvuru tarihinin ilk günü saat 14.00’te başlayacak, kontenjan dolduğunda sona erecektir. Kontenjan dolmadığı takdirde sınav ücreti ödeme işlemi, ilgili e-YDS’nin başvuru tarihinin son günü saat 17.00’de sona erecektir.

Sınava katılmak için sınav ücretini ödeyen adaylardan Merkezimiz kayıtlarında geçerli fotoğrafı olmayanlar, fotoğraf güncelleme işlemlerini başvuru tarihleri içinde ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde yapacaklardır. Merkezimiz kayıtlarında geçerli fotoğrafı olmayan adaylara Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecektir. (Geçerli fotoğraf; son 50 ay içerisinde herhangi bir başvuru merkezinden çekilmiş ve ÖSYM tarafından reddedilmemiş fotoğraflar geçerli fotoğraftır.)

Sınava alınacak aday sayısı, e-YDS sınav binalarının aday kapasitesi ile sınırlı olacağından bu sınavda kontenjan, Ankara’da 196, İstanbul’da 424, İzmir’de 80 olacaktır. sınav ücretini ilk ödeyen adaylar kontenjana dâhil edilmiş olacaktır. Kontenjan dolduğu takdirde adayların sınav ücretini yatırması sistem tarafından engellenecek, ödeme kabul edilmeyecek ve e-YDS için sınav ücreti ödeme süresi sonlandırılacaktır.

Adaylar, Deneme e-Sınav Uygulamasına ve e-YDS 2017/1 Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

2017 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (2017 e-YDS) Kılavuzu
Deneme e-Sınav Uygulaması