2017 KYK Burs ve Kredi Sonuçlar Açıklandı!

2017 KYK Burs ve kredi sonuçları açıklandı. Sonuçlarınızı yazımızın devamından öğrenebilirsiniz. Sonuçları öğrenebilmeniz için kimliğinizin yanınızda olması gerekmektedir. Aile sıra no, cilt no, sıra no gibi bilgiler ile sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz.

kyk_kredi_burs

Burs veya Öğrenim Kredisini alabilmeniz için PTT’den alınacak E-Devlet şifreniz ile https://www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden Kurumumuz linkine ulaşmanız, link içeriğinde Taahhütname ile ilgili olan menüye girerek, taahhütnameyi dikkatlice okuyup kabul ettiğinizi belirtir kabul bildiriminizi 27 Kasım 2016 23:59‘a kadar onaylamanız gerekmektedir.

Burs veya Öğrenim Kredisini almak istemiyor iseniz taahhütname onay işlemini yapmayın.
Taahhütnameyi onayladı iseniz onay süresi içerisinde e-devletten iptal ediniz.

Öğrencilere büyük müjde! 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yükseköğrenim gören öğrencileri maddi yönden desteklemek amacıyla ödenen burs/kredi başvurularına ilişkin sonuçlar açıklandı. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın talimatıyla bu zamana kadar Ocak ayından itibaren ödenen burs/krediler artık Ekim ayı da dahil olmak üzere ödenecek.

Geçen yıl burs ve kredi miktarına yapılan zamla sevinen öğrenciler, bu yıl da ödemelerin Ekim ayına çekilmesinin sevincini yaşıyor.

Burs/krediler lisans öğrencileri için aylık 400 lira, yüksek lisans öğrencileri için aylık 800 lira, doktora öğrencileri için ise aylık 1200 lira olarak ödeniyor.

Öğrencilerin, taahhütnamelerini e-devlet üzerinden 27 Kasım saat 23.59’e kadar onaylamaları gerekiyor.

Yorum yapın