2017 ÖSYM YGS Başvuru Kılavuzunu İndirmek İçin Tıkla!

2017 ÖSYM YGS sınava başvuruda adaylara rehberlik edecek, adayların bilmediği kafasına takılan soruların yanıtları olan, başvuru işleminin nasıl yapılacağından sınav anına kadar her bilgiyi tek tek veren kılavuza yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

osym_ygs_kılavuz

2017 YGS BAŞVURU KILAVUZUNA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYIN

2017 YGS BAŞVURU İŞLEMLERİNİ İÇİN TIKLAYINIZ

Adayların ÖSYM başvurularının alınması ile ilgili çalışmalar tamamlanmıştır. Başvuru esnasında adayların herhangi bir sorunla karşılaşmamaları için başvuru sistemi, başvuru merkezlerine test amaçlı açılmış, başvuru merkezleri sistem üzerindeki kontrol işlemlerini yapmışlardır. Sınava girecek adayların, başvuru merkezlerinde oluşabilecek yoğunluğu dikkate alarak, başvuru işlemlerini başvuru süresinin son günlerine bırakmamaları önemle hatırlatılır.

Ücretini yatırmamış öğrencilerin başvurusu düşecek

Ortaöğretim (lise) veya dengi okullarda son sınıfta okuyan, ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında beklemeli durumda olanlar, lise mezunları ile ortaöğrenimlerini yurtdışında tamalamış olanlar 2017-ÖSYS’ye başvuru yapabilecek. Adayların internet, başvuru merkezleri veya sınav koordinatörlükleri aracılığıyla başvurusunu tamamladıktan sonra ilgili bankalara ücretini yatırması gerekiyor. Ücretini yatırmayanların başvurusu geçersiz sayılacak.