2017 YGS Soru ve Cevaplarına Ulaşmak İçin Tıkla

2017 YGS soruları yayımlandı mı? 2017 YGS soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak? 2017 YGS soru ve cevaplarına yazımızın devamındaki bağlantıları kullanarak ulaşabilirsiniz.

Merakla beklenen YGS sınavının soruları ve cevapları yayımlandı. İşte ayrıntılar yazımızın devamında. Ayrıca sonuçlara dair önemli bilgilerde yazımızın devamında yer almaktadır.

osym

Sınava giren öğrencilerin büyük bir stresle beklediği ve uzun süredir hazırlandığı 2017 YGS tamamlandı. Üniversiteye geçişin ilk adımı olan YGS 2017,  gerçekleştirildi. Tek oturumda gerçekleştirilen sınav saat 10.00’da başladı ve adaylara 160 soru için 160 dakika süre verildi. 2 milyona yakın adayın başvurduğu sınav, 173 il/ilçe sınav merkezinde, yaklaşık 7 bin 300 binada ve 117 bin salonda 03 bin sınav görevlisi ile uygulandı. Öğrencilerin olduğu kadar velilerin de heyecanla beklediği YGS’nin tamamlanmasından sonra sınav sonuçlarının açıklanmasından önce ygs sorularının açıklanacağı tarihi beklemeye koyuldu. Haberimizde yer alan link sayesinde YGS soru ve cevaplarını, sonunda ise sınavda dikkat edilmesi gereken kuralları ve sonuçların açıklanacağı tarihi bulabilirsiniz.

YGS Soruları ve cevaplarına ulaşmak için buraya tıklayınız.

SONUÇLAR EN KISA SÜREDE AÇIKLANACAK

YGS’de uygulanan testlere verilen cevaplar, her test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınacak. Adayların Türkçe, sosyal bilimler, temel matematik ve fen bilimleri testlerinden her biri için birer standart puanı hesaplanacak. ÖSYM, sınav sonuçlarını 25 Mart’ta açıklayacak. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek. Adaylar YGS sonuçlarını, T.C kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden, SMS ve mobil uygulamalarından öğrenebilecek.