DHBT 2016 Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2016 DHBT Sınav sonuçları hangi tarihte açıklanacak? DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak? Ayrıntılar yazımızın devamında yer almaktadır.

Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS 2016 DHBT Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınav sonuçları açıklandı. 2016 KPSS DHBT sonuçları için (https://sonuc.osym.gov.tr/)

dhbt_sonuçları_açıklanma_tarihi

6 Kasım 2016 tarihinde yapılan 2016 Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT)Sınavının değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden 17 Kasım 2016 tarihinde T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin(https://sonuc.osym.gov.tr) İnternet adresinden öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır.

İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.
ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme (https://sonuc.osym.gov.tr) üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere ve sınav sorularının %10’undan oluşturulan Temel Soru Kitapçıklarına aşağıdaki bağlantılardan erişilebilecektir.

2016 DHBT Sınav Sonuçları Tıkla Öğren

2016-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler için Tıklayınız

2016-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Temel Soru Kitapçıkları (%10) Tıklayınız

Yorum yapın