GİS ÖSYM GÖREV ALMA 2017 ÖSYM GİS Sınav görev yeri sorgulama

Ösym gis ile sınav görevi nasıl alınır? ÖSYM GİS Sınav görevi çıktığı halde göreve gitmeme cezası ne?GİS ÖSYM Görevli İşlemleri Giriş Sayfasına nasıl  kayıt olunur?
ÖSYM GİS giriş sayfası ile ÖSYM’nin sınav görevi alacak öğretmen ve diğer eğitimçilerin hizmet alma başvuruları daha da kolaylaştı.osym_gis_ile_sinav_gorevi_nasil_alinir

Önceki sınav dönemlerinde MEB’e bağlı okullara ve üniversitelere her sınav öncesi ÖSYM tarafından liste gönderilir ve burada öğretmenlerin görev istiyorum veya istemiyorum şeklinde bu kâğıtları imzalaması istenirdi. ÖSYM’nin son teknoloji kullanımını yaygınlaştırması ile birlikte ÖSYM GİS hizmetini devreye soktu. Böylece sisteme yeni bir sınav görevi eklendiğinde öğretmenler ve üniversite personeli (akademisyenler, araştırma görevlileri, yardımcı doçentler, doçentler ve profesörler) SMS veya e-posta ile ÖSYM tarafından bildiriliyor. Öğretmenler veya akademisyenler GİS ÖSYM sayfasına girerek yeni sınav görevini öğrenebiliyorlar. ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda görev almak isteyen ilgili şahıslar her sınav öncesi ÖSYM GİS giriş sayfasından ile sisteme girip buradaki sınav takvimine bakarak sınav gözetmenlik veya salon başkanlığı görevi isteyebiliyor. Belirli bir süre içerisinde istenen görevler süre tamamlanınca GİS ÖSYM tarafından bu sınav isteğe kapatılıyor ve belirlenen takvimde öğretmenlere görev verilip verilmeyeceği burada duyuruluyor. Eğer öğretmenlere görev çıkmışsa GİS sayfasını açarak burada görevi kabul ettiğini veya etmediğini bildiriyor. Hiçbir işaretleme yapmazsa görevi otomatik olarak kabul etmiş sayılıyor.

ÖSYM Görevli İşlemleri Sistemi Giriş Sayfası için Tıklayınız

ÖSYM GİS Sistemine Nasıl Kayıt Olunur?

GİS GÖREVLİ KAYIT İŞLEMLERİ – ÖSYM GİS KAYIT İŞLEMLERİ

Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlarda görev almak isteyen idareci öğretmen ve hizmetlilerin talep işlemleri internet üzerinden online gerçekleştirilmektedir.

2017 ÖSYM GİS giriş işlemleri için ilk önce ÖSYM’ye kayıt yaptırmanız ve şifre almanız gerekmektedir.

Ösym gis kayıt işlemlerinizi okullardan yaptırabilirsiniz.
Gis(Görevli İşlemleri Sistemi) ile sınav başvurusu yapmak için okuldan şifre almanız okuldaki idarecilerin şifresinin olmasına bağlı okuldaki idarecilerin şifresi yok ise dolayısıyla sizinde de o sisteme kaydımız yok demektir. Sisteme kayıt olabilmek için bulunduğunuz okulun olduğu merkezde sınav yapılıyor olmalı .

Okulunuz ösym gis’ e kayıtlı değil ise ÖSYM Sınav merkezine başvurup kayıt yaptırınız.

Okulunuz ösym gis’ e kayıtlı değil, o zaman gis işlemleri için kaydınızı nereden ve nasıl yapabilirsiniz?

ÖSYM gis şifresi veren bir okul kaydınızı yapabilir

SINAV GÖREVİ ÇIKTIĞI HALDE GÖREVE GİTMEYEN ÖĞRETMENLERE NE OLUR?
GİS sayfası üzerinden sınav görevi isteyen, kendisine sınav görevi çıkan ve sınav görevini kabul eden öğretmenler herhangi bir mazeret göstermeden sınav görev yerine gitmezse ÖSYM tarafından cezalandırılıyor. Bu cezalandırma işlemi 6 ay süreyle veya 1 yıl süreyle yeni sınav görevi vermeme şeklinde oluyor. Eğer öğretmen aynı hatayı tekrarlarsa bu sefer süresiz olarak sınav görevlerinden men edebiliyor.
ÖĞRETMENLER VE AKADEMİSYENLER İÇİN EK GELİR GİS ile başvurulan sınavlar öğretmenler ve akademisyenler için bir ek gelir kaynağı niteliğinde. Sık sık çıkan sınav görevleri hatırı sayılır olmasa da bir ücret alınmasını sağlıyor. Ancak her öğretmene her sınavda görev çıkmıyor. Görevler puan usulüne göre çıkıyor. Öğretmen ne kadar çok ÖSYM sınavlarında görev almışsa o kadar az görev çıkıyor.

ÖSYM GİS GİRİŞ İÇİN  TIKLAYINIZ

GİS ÖSYM GÖREV ALMA 2017 ÖSYM GİS Sınav görev yeri sorgulama” üzerine 2 yorum

  1. ben 2015 temmuz ayında ösym’nin bir sınavına gitmedim; fakat sizin dediğiniz gibi 6 ay ya da 1 yıl değil 15 ay ceza verilmiş. acaba ceza süresi bu kadar uzun olabiliyor mu ya da bir yanlışlık mı yapılmıştır?

Yorum yapın