KYK Akademi Buluşmaları Başladı

Kredi ve Yurtlar Kurumunun gerçekleştirdiği akademi buluşmaları başladı. Yurtlarda olan öğrencilerin eğitim hayatları sonrasında iş hayatında daha bilgili şekilde atılabilmesi için belli çalışmalar yapan KYK Akademi buluşmalarını düzenliyor. İlk program 25 Kasımda gerçekleştirilecek.

kyk_kredi_sorgulama

Kredi ve Yurtlar Kurumu, kurum yurtlarında barınan öğrencilerin üniversite sonrası hayata daha donanımlı bir şekilde başlayabilmesi, medeniyetimizi ve tarihimizi yakından tanıyabilmesi, milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak geleceğin Türkiye’sini inşa edebilecek bir donanıma kavuşması,  iş hayatı ve gelecek planlaması konusunda yeterli ve doğru bilgiler alabilmesi amacıyla “KYK Akademi Buluşmaları” düzenliyor.
Akademi Buluşmaları kapsamında medeniyet tarihimiz, kültür ve sanat mirasımız, yerli zihin, milli sanayi, akıllı, bilgili ve şuurlu insan, hayat hedefi ve kariyer planlaması, örnek bir insan olmak, sosyal sorumluluk vb. alanlarda gençlerimizin hayatına ve ülkemizin geleceğine katkı sağlayacak konular, uzman isimler tarafından Türkiye’nin dört bir tarafında şehirlerin en büyük salonlarında ele alınıyor.
İlk program 25 Kasım’da 
Kredi ve Yurtlar Kurumu Akademi Buluşmaları kapsamında, yeni bir anlayışla düzenlenen programların ilki “Büyük İstanbul Buluşması” olarak 25 Kasım’da İstanbul’da gerçekleştirilecek.
“Medeniyetimizin İnsan Tasavvuru” konulu programda Prof. Dr. Hüsrev Subaşı, Dr. Şeref Oğuz, Gökhan Yücel ve Münir Arıkan, KYK’lı gençlerle buluşacak.
30 ilde Akademi Buluşmaları düzenlendi
Ülkemizin kıymetli sanatçılarından hattat Prof. Dr. Hüsrev Subaşı Bilecik, Bursa, Sakarya, Kırklareli ve Giresun’da KYK’lı gençlerle buluşarak “Medeniyetimizin Kültür ve Sanat Mirası”nı anlattı. Sabah gazetesinde günlük olarak yazılar kaleme alan, ekonomist Dr. Şeref Oğuz, yerli düşüncenin ve milli sanayinin ülkemizin tarihine ve dünyanın geleceğine katkılarını Mardin’de KYK’lı gençlerle paylaştı. Eğitimci Gökhan Yücel köklerimizden beslenerek geleceğe yönelik nasıl adımlar atılması gerektiğini Sivas, Manisa, Trabzon, Rize, Kastamonu’da düzenlenen programlarda aktardı. Kişisel gelişim ve inovasyon uzmanı Münir Arıkan da Aydın, Uşak, Afyonkarahisar, Kütahya, Balıkesir, Van, Bitlis, Muş, Ağrı, Diyarbakır, Osmaniye ve Amasya’da “Gelecek Nasıl Bir İnsan Bekliyor?” sorusunun cevapları üzerinde durarak, gençlerin hayata atacakları adımlar konusunda önemli bilgiler verdi. Psikolog Gülşah Akçay Civriz Çankırı ile Kırşehir’de; eğitimci Selim Gündüzalp ise Elazığ, Bingöl, Kars, Ardahan ve Iğdır’da KYK’lı gençlerle bir araya gelerek insanı oluşturan manevi değerleri anlattı.

Yorum yapın