KYK Kredi Geri Ödeme Sorgulaması Yapmak İçin Tıkla!

KYK kredi geri ödemesi sorgulamasını yapmak için yazımızın devamını inceleyiniz.

KYK Kredi Geri Ödeme Sorgulama E-Devlet Giriş için Tıklayınız

kyk_geri_ödeme_sorgulama

 

Öğrencilik yıllarında kredi alanlar, bu borçların durumunu KYK borç sorgulama hizmetiyle öğrenebilirler. KYK borç sorgulama sayesinde borcunuzu taksitlerine kadar kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Üniversite öğrencileri, öğrenim süresi boyunca kendilerine katkı sağlayacak bir maddi destek için, Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından verilen öğrenim kredisi, katkı kredisi ve burslardan faydalanmaktadır. Böylece öğrencilik süreci boyunca gereken maddi destek bir nebze de olsa azaltılmış olur. KYK bursunun geri ödemesi yoktur ancak, KYK öğrenim kredisi ve katkı kredisinin geri ödemesi vardır. Geri ödeme işlemi öğrencilik sürecinin ardından başlar. Üniversite eğitimini tamamlayanlar, KYK borç sorgulama işlemini nasıl yapacaklarını merak ettiklerinde çeşitli kurumların internet sitelerinden faydalanabilir, KYK borç sorgulama işlemini kolayca gerçekleştirebilir. Peki KYK sorgulama işlemi nasıl ve nereden yapılır? Bu haberimizde KYK borç sorgulama işlemi hakkında merak edilenleri sizlerle paylaşacağız. Sorgulama işlemi hakkında merak edilen her detayı ve bağlantıları haberimizde bulabilirsiniz.

KYK borç sorgulama işleminizi; e-Devlet Kapısı’ndan, Ziraat Bankası’ndan ve T.C. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun web sayfasından gerçekleştirebilir, ödemeniz gerek tutarı öğrenebilir, taksitlerin hangi aylarda başlayacağı ve ne kadar ödeme yapacağınız da bu işlem sayesinde öğrenebileceğiniz bilgilerdendir. Sistem ayrıca ödemesi yapılan tutarı da size göstermektedir.

Yorum yapın