KYK Öğrenim Burs Kredisi Sonuçlarınızı Sorgulayın

KYK Burs sonuçları açıklandı mı? KYK kredi ve burs sonuçları sorgulama nasıl yapılır? KYK Sonuçları nereden öğrenilir? KYK kredi ve burs sonuçlarınızı yazımızın devamında paylaştığımız linkten öğrenebilirsiniz. KYK Kredi ve Burs sonuçları açıklandığında güncel olarak sitemizden öğrenebilirsiniz.

kyk_kredi_sorgulama

KYK Ödenmekte Olan Öğrenim/Burs Kredisi Sorgulamak içi Tıklayınız

Kredi Numaranız veya T.C Kimlik numaranız ile giremiyorsanız (0312) 363 87 70 numaralı telefonu arayınız.

Kredi ve Yurtlar Kurumu’nun (KYK) öğrencilere sağladığı yurt, burs ve kredi olanaklarından yararlanmak isteyen öğrenciler sonuçların ne zaman açıklanacağını merakla bekliyor. KYK burs ve kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? KYK bursu ne kadar olacak? KYK burs ve kredi başvurusu sonucu nasıl öğrenilir?

KYK burs başvurularını yapan öğrenciler burs sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Geçen senelerde aralık ayı içerisinde açıklanan Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt ve burs sonuçlarının bu sene de aralık ayı içerisinde açıklanması bekleniyor.

Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs Sorgulama

KYK sorgulama ile burs başvuru sonucunuzu öğrenmek için öncelikle Kredi Yurtlar Kurumu resmi web sayfası üzerinde açılan 2016-2017 burs ve kredi başvuru sonucu sorgulama sayfasına giriş yapınız. Ardından açılacak olan sayfada sizden birkaç kimlik bilginiz istenecektir. Bu bilgiler baba adı, T.C. kimlik numarası, cilt numarası, sıra numarası ve aile sıra numarası gibi bilgilerdir. İstenilen bu bilgileri doğru bir şekilde yazdıktan sonra ara butonuna tıklayınız. Bu şekilde açılan sayfadan burs ve kredi başvuru sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

2017’NİN KYK BURSLARI NE KADAR?

Burs kazanan öğrenciler için 2016-2017 KYK burs miktarı açıklandı. 4 Kasım’da sona eren KYK burs kredi başvurularının ardından kredi yurtlar kurumuna öğrenim bursu,başbakanlık bursu için başvuru yapan öğrenciler sonuçların açıklanması için beklemeye başladı.

2015-2016 yılında KYK burs başvurusu yapan yükseköğrenim öğrencileri için burs miktarı 330 TL’den 400 TL’ye yükseltildi. Her sene enflasyon oranında artış yapılan burs kredi miktarı 2016 yılı için enflasyondan fazla olarak 400 TL olarak başbakan tarafından açıklandı

Yorum yapın