ÖSYM AİS Sınav Ödemeleri Girişi (https://odeme.osym.gov.tr)

osym_ais_sinav_ucreti_odeme_2016 odeme.osym.gov.tr adresinden ösyma sınav ücreti nasıl ödenir?  Adaylar girecekleri ÖSYM sınav ücretini,isterlerse banka şubelerine gitmeden İnternet bankacılığı aracılığıyla veya ÖSYM ile anlaşmalı bankalardan herhangi birine giderek ya da ÖSYM resmi web sitesinden yatırabilirler.

ÖSYM tarafından gerçekleştirlecek sınavların ücretleri ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” bölümünden bankaya gitmeden kredi kartı/banka kartı ile yatırılabilir.

Ösym sınavlarını yurt dışından başvuru yapacak adaylar aynı ücretleri,başvuru süresi içinde ÖSYM’nin İnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaktır.

Adaylar ÖSYM sınav giriş ücretini bankadan da ödenebiliyor.Bankaya giderek sınav giriş ücreti yatırmak isteyen adayların banka görevlisine başvuruda bildirdikleri TC kimlik numarasını ve ilgili sınav için (sınav/sınavsız geçiş) başvuru ücretini yatıracağını bildirmesi,bankadan aldıkları dekont üzerindeki TC Kimlik Numarası,adı,soyadı ve sınav adı bilgisini kontrol etmeleri ve dekontu saklamaları gerekir.
osym_ais_sinav_ucreti_yatirma_kredi_karti_ile_sinav_ucreti_odeme

Yorum yapın