Yeni ÖSYM AİŞ (Aday İşlemleri) Şifresi Nasıl Değiştirilecek?

ÖSYM AİS Şifre Değiştirme İşlemleri İçin Tıklayınız!

Bu yazımızda Ösym tarafından gerçekleştirilen sınav başvurusu ve diğer işlemler için ÖSYM Aday İşlemleri Şifresi Nereden Alınır? ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi Şifresi Nasıl Değiştirilir?  ÖSYM AİS Şifresi Nasıl Değiştirilir? sorularını cevap vereceğiz..yeni_ais_sifresi_nasil_degistirilir_

ÖSYM AİS Şifre Değiştirme İşlemleriSayfası (ais.osym.gov.tr)
Adaylar  ÖSYM AİS (Aday İşlemleri Sistemi) Şifresini ilgili sınav başvurusu sırasında alınmaktadır.Ösym Ais şifresi ücretsiz olup, halen lise son sınıfta öğrenim gören adaylar öğrenim gördükleri okuldan diğer adaylarsa ÖSYM Başvuru merkezlerinden edinilebilir.
Başvuru merkezlerinden ya da okullarda yapılan başvuru işlemi esnasında adaya verilen şifre, adayın geçici şifresidir.

Adaylar, kendilerine verilen geçici şifreyi 2016-ÖSYS başvuru süresi içinde ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr (Aday İşlemleri Sistemi) İnternet adresinden değiştirmeli ve başvuru bilgilerini başvuru süresi içinde ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’nden kontrol etmelidir.

AİS Şifresi, ilgili sınavın tüm aşamalarında ve adayın sonraki yıllarda ÖSYM ile ilgili elektronik ortamda yapacağı bütün işlemlerde gerekli olacağından aday tarafından özenle korunmalı ve kesinlikle ikinci şahıslarla paylaşılmamalıdır.

İlk kez alınan ÖSYM Aday İşlemleri Şifresi Nasıl Değiştirilir?
Yeni AİS Şifrenizi aldıktan sonra ais.osym.gov.tr adresine TC. Kimlik Numaranız ve AİS Geçiçi Şifreniz ile giriş yapınız ..
Zaten AİS Sistemine İlk girişinizde şifre değiştirme sayfası doğrudan açılır, eğer daha önce girdiyseniz yan taraftaki menülerden Şifre Değiştir‘e tıklayınız.Şifre değişikliği için tekrar T.C. Kimlik numarasınız ve geçici şifrenizi giriniz. Kalıcı olacak şifrenizi “Yeni Şifre” bölümüne giriniz. Şifre için harf ya da rakam olması fark etmez. Ancak en az 6 karakterli olması gerekir. Daha sonra güvenlik sorusu olarak verilen seçeneklerden birini seçiniz ve alt satırdaki “Güvenlik Sorusu Cevabı” bölümüne cevap yazınız.“Şifre Değiştir” seçeneğini tıklayınız.
Güvenlik sorunuzun cevabını unutursanız sisteme giriş yapamadığınızda tekrar ÖSYM Merkezlerinden geçici şifre almanız gerekir.

osym-ais-sifresi-nasil-degistirilir-2016

ÖSYM AİS Şifrenizi Değiştirmek için Tıklayınız..

Yeni Belirleyeçeğiniz ÖSYM Şifresi Nasıl Olmalı?
ÖSYM şifre değiştirme kısmında basit şifreler kabul edilmiyor bu nedenle şu koşullara uymalı şifreniz:
En az 6 Hane
En az 1 Noktalama işareti (,.;)
En az 1 büyük harf
En az 1 Rakam

ÖSYM ile ilgili hertürlü soru ve sorunlarınız için 4446796 ÖSYM Çağrı merkezine arayabilirsiniz..
ÖSYM Aday işlemleri şifresini hatırlamayan adaylar adresinde yer alan şifre hatırlatma mekanizmalarından birini kullanarak problemlerini giderebilirler.

Yeni ÖSYM AİŞ (Aday İşlemleri) Şifresi Nasıl Değiştirilecek?” üzerine bir yorum

  1. Merhaba ben bir şey soracaktım imam hatip Lisesi mezunuyum sınavsız geçiş yapmak istsdim ygs ye kayıt yaptırdım açık öğretim e ne zaman başvuru yapmam gerekiyor

Yorum yapın