YÖK Başkanı Üniversite Ziyaretinde!

YÖK Başkanı Yekta Saraç Munzur üniversitesini ziyarete gitti. Doğu ve Güneydoğu anadolu bölglerine yapılacak ziyaretlerin ilki Munzur Üniversitesi ile gerçekleşti. Gerçekleşen ziyaretin satır başladı aşağıda yer almaktadır.

yok

Tunceli ilindeki Munzur Üniversitemizin bizim toplumsal barışta ve müsamahada simgesel bir konumda olması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

Saraç, üniversitenin bu bağlamda güzel adımları bulunduğunu dile getirerek, “Şunu açık şekilde ifade etmek isteriz, YÖK olarak biz Munzur Üniversitesini bölgesel kalkınmada önemli bir unsur olarak görüyoruz ve imkanlarımız nispetinde Munzur Üniversitesinin gelişimi noktasında katkıda bulunacağımızı da ifade etmek istiyorum.” ifadesini kullandı.

Toplantıda öğrencilerin sorularını cevaplayan ve öğrencilerle görüş alışverişinde bulunan YÖK Başkanı, fakültelerine birincilikle yerleşen ve kayıt yaptıran öğrencilere tebrik mektuplarını verdi.

Görüşmenin ardından Saraç ve beraberindeki heyet, Tunceli Hacı Bektaş Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Cemevi’ni ziyaret etti. Saraç, burada dernek başkanı ve Alevi dedesi Ali Ekber Yurt’tan cemevi hakkında bilgi aldı. Cemevi bünyesinde oluşturulan şecere odasını ziyaret eden Saraç, burada sergilenen şecereler hakkında bilgi aldı.

 

Yorum yapın